4. Wodociągi Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój za nami. Bieg wygrał Bartłomiej Przedwojewski

Paweł Gołębiowski

4. Wodociągi Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój za nami. Bieg wygrał Bartłomiej Przedwojewski. Impreza udała się wspaniale. Z terenu kompleksu sportowo-rekreacyjnego, przy pięknej pogodzie, na malowniczą trasę w Jedlinie-Zdroju wyruszyło ponad pół tysiąca wielbicieli biegania po górach. Byli to szczęśliwcy, którzy zostali wylosowani, bowiem w tym roku lista startowa powstawała dwuetapowo. Najpierw, do 14 lutego, trwały zapisy, a następnie, 16 lutego, wylosowano tych, którzy pobiegli na dystansie 23 kilometrów. Najszybciej trasę pokonał Przedwojewski, który w 2011 roku, był w drużynie, która zdobyła wicemistrzostwo świata w biegach górskich. Drugie miejsce zajął wałbrzyszanin Piotr Holly, zwycięzca z Jedliny sprzed roku, a trzeci był Robert Faron.